Pytania i odpowiedzi
Przeciętna cena podstawowego wariantu usługi pokrycia powierzchni polimocznikiem wynosi około 130 zł netto za 1m2. Cena zawiera: materiał, podstawowe zabiegi przygotowania podłoża i natrysk. Standardowa grubość pokrycia wynosi ok. 1,5 - 2,5 mm. Cena jest szacunkowa, oparta o wcześniejsze wyceny. Wszystkie prace wyceniamy indywidualnie w zależności od ich specyfiki.
Polimoczniki z naszej oferty można aplikować na niemalże wszystkie podłoża metaliczne, betony i cegły, drewno, styropian i wiele innych powierzchni. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły na zastosowania.
Tak, jest to możliwe przy odpowiedniej wielkości zamówienia. Wtedy polimocznik o odpowiednim kolorze sprowadzamy bezpośrednio od producenta. Przy mniejszych zamówieniach natryskujemy polimoczniki z dostępnej palety standardowych kolorów (szary lub czarny) i pokrywamy dodatkową warstwą wykańczającą o dowolnej kolorystyce.
Tak. Wykonane powłoki są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, nie wydzielają szkodliwych toksyn lub rozpuszczalników, ani nie degradują się w sposób niebezpieczny. Posiadamy w ofercie także powłoki dodatkowo certyfikowane do kontaktu z żywnością lub wodą pitną.
Po powierzchniach pokrytych polimocznikiem można chodzić już po 5 min od natrysku. Pełne właściwości mechaniczne powłoka uzyskuje po 24 h.
W ciągu ok. 8-10 godz. można pokryć nawet 250 m2 płaskiej powierzchni nie wymagającej specjalnych prac przygotowawczych.
Tak, jak najbardziej. Metoda natrysku pozwala na pokrywanie ścian i sufitów oraz nietypowo zorientowanych powierzchni.
Tak. Jednak siedziba firmy znajduje się w Trójmieście i najatrakcyjniejsze terminy realizacji usługi oferujemy w Polsce północnej.
Do poprawnego wykonania powłok wymagane są odpowiednie warunki otoczenia. Kluczowym czynnikiem jest wilgotność powietrza i podłoża. Przy pracach na świeżym powietrzu sezon zazwyczaj rozpoczyna się w okolicach marca/kwietnia i trwa do listopada. Prace wewnątrz budynków można wykonywać cały rok.
Tak. Nasze powłoki są całkowicie bezpieczne dla środowiska i nie wpływają negatywnie na otoczenie. Ich utylizacja nie wymaga specjalnego postępowania i nie niesie ze sobą dodatkowych kosztów.
Oferowane przez nas powłoki posiadają różne klasy odporności na ogień od C do F. Najczęściej stosuje się polimoczniki z klasy D. Dla porównania powszechnie stosowana papa najczęściej posiada klasę palności E (o stopień niższą).
Powłoki polimocznikowe przy grubości ok. 1 mm ważą ok. 1 kg/m2. Standardowo nakładamy 1-3 mm powłoki.
Tak. Polimocznik natryskujemy na beton po wcześniejszym zagruntowaniu w celu zwiększenia przyczepności podłoża. Grunt wiąże także luźne pyły na powierzchni betonu. Beton przed natryskiem musi być w pełni suchy (w całej objętości).